Miejsca warte polecenia: Worek Kości

Przed Wami kolejny wpis z cyklu miejsc wartych polecenia. Tym razem zabieram Was do bardzo nietypowego coctail baru w Warszawie. Worek Kości jest to miejsce inspirowane twórczością Stephena Kinga. Sama nazwa nawiązuje do jednej z najpopularniejszych powieści tego autora. Lokal mieści się w kamienicy przy ulicy Bagatela 10. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że właśnie tu niegdyś mieszkał nasz rodzimy poeta Krzysztof Kamil Baczyński.

Oprócz naprawdę imponującej kolekcji czaszek (jest tu ich ponad 200!), znajdziecie tu wiele ciekawych książek, które możecie kupić na miejscu. Ponadto Worek Kości to istna mekka kulturalna. Zachęcam, aby zajrzeć na ich facebookowy fanpage. Kalendarz imprez jest naprawdę imponujący. Z naprawdę fajnych propozycji mamy tu np. pokazy burleski, wykłady kryminalistyczne, degustację alkoholi, koncerty, wieczorki poezji i wiele innych. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Mnie osobiście naprawdę urzekły nazwy drinków, tj “Łowca snów”, “Lśnienie”, “Pennywise”, “Zielona Mila” itp. Jest to prawdziwa gratka dla fanów Kinga i nie tylko. Lokal polecam szczególnie miłośnikom horrorów, a także tym, którzy w tym szczególnym miesiącu z niecierpliwością oczekują na Halloween (Święto Zmarłych, Dziady, cokolwiek świętujecie). Będzie to z pewnością fajna propozycja na wyjście ze znajomymi i zasmakowanie tego wyjątkowego klimatu.

Worek Kości poznałam dopiero niedawno i od razu bardzo polubiłam. Według mnie to jeden z ciekawszych lokali w Warszawie. Bardzo chętnie będę tu wracać. Poniżej kilka moich zdjęć na zachętę.

A ja tymczasem kończę mój wpis i szykuję kolejny. Tym razem będzie to bardziej obszerny i wymagający artykuł poświęcony życiu i twórczości Tima Burtona. Październik to przecież idealny miesiąc na maraton jego filmów i animacji.

Kama, Wasza wiedźma 🙂

zdjęcie własne
zdjęcie własne
zdjęcie własne
zdjęcie własne

Jedna odpowiedź do “Miejsca warte polecenia: Worek Kości”

  1. Ta czaszka ze zdjęcia wyróżniającego tak przyciąga wzrok! 😍 kurde, coraz bardziej ciągnie nas do tej Warszawy! Chętnie byśmy tam trochę popiły kultury! Mega ciekawy pomysł mieli twórcy tego miejsca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *